MENÜ

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Altuncu Medya Web Tasarım Hizmetleri; Web sitenizin Google, Yadex, Bing gibi arama motorlarında birinci sırada çıkmasını sağlayan arama motoru optimizasyonu ( SEO ) hizmeti de vermektedir.

SEO, ingilizce Search Engine Optimization kelimelerinin baş harfleri ile oluşturulan Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen teknik bir kavramdır. SEO, web sitenizin arama motorlarında ilk sıralarda yer almasını sağlayan; siteniz ile ilgili anahtar kelime analizi, site hızı, ziyeretçilerinizin sitede geçirdiği süre ve sayfa gösterim sayısı, arama motoru çalışma prensibi gibi birçok teknik bilgiye göre şekillenen ve tecrübe gerektiren profesyonel bir çalışmadır.

SEO, 200'ün üzerinde kritere göre şekillenmesine rağmen arama motorları tek kriteri baz alırlar. Bu kriter "ziyaretçi siteden memnun kaldı mı?" sorusu üzerinde şekillenir. Arama motorları algoritmaları sayesinde sitenize gönderdiği ziyaretçilerin davranışlarını takip ederek sitenizin sıralamasını belirler. Örneğin Google "web tasarım" kelimesinde arama yapan bir ziyaretçiye sitenizi ilk sırada gösterdi ve sitenizi tıklayarak ziyaret etmesini sağladı. Ancak ziyaretçi bu sayfada 3-5 saniye vakit geçirdikten sonra başka sayfalara bakmadan hemen siteden çıktı. Bu durumda Google; "ziyaretçi başka sayfalarda dolaşmadan hemen çıktığına göre demekki bu sayfa bu kelime ile alakalı değil. O zaman bu siteyi daha aşağıdaki bir konumda göstermem gerekir." şeklinde yorumda bulunur. Bu ziyaretçiyi memnun etmek ise; hızlı açılan, sade, anlaşılır, iyi kategorize edilmiş, şık bir tasarıma sahip, içerik bakımından doyurucu ve güncel, mobil teknolojiler ile uyumlu olması gibi az önce behsedilen 200'ün üzerinde kriter ile sağlanır.

SEO kurallarına dikkat edilerek hazırlanmış iyi bir web sitesi arama motorlarında üst sıralarda yer aldığı gibi site ziyaretçilerinde de daha iyi marka algısı oluşmasına yardımcı olur. Altuncu Medya olarak hazırlamış olduğumuz tüm web sitelerinde tasarımdan site içeriğine kadar olan tüm aşamalarda en çok dikkat edilen husus SEO'dur.

Bu nedenle Altuncu Medya Web Tasarım Hizmetlerinin tasarımını yaptığı tüm siteler ilk günden itibaren anahtar kelimelerde ilk sayfada, 2-6 ayları arasında ilk üç sıra içerisinde 6 ay ve sonrasındaki dönemlerde de 1. sırada yer alır.