MENÜ

Mobil Site

Mobil Site

Altuncu Medya olarak tasarladığımız tüm web sitelerin masaüstü sürümlerinin yanında akıllı telefon ve tabletler için tüm ekran boyutları ile tam uyumlu mobil siteler tasarlarız.

Günümüzde masaüstü ve dizüstü bilgisayarların yerini hızla mobil teknolojiler almaya başlamış, akıllı telefonlar ve tabletlerin yaygın olarak kullanılmaya başlaması, farklı ölçeklerde ekran genişliğine sahip mobil teknolojileri beraberinde getirmiş bununla birlikte web sitelerinin tüm ekran boyutları ile tam uyumlu olarak kararlı ve hızlı bir şekilde çalışması gerekliliği doğmuştur. Elbette ki mobil uyumlu olmayan web siteleri de mobil cihazlar tarafından görülebilir ancak ekran genişliğinin sınırlı olması nedeniyle metinler okunamayacak kadar, butonlar dokunamayacak kadar küçük görünür. Ayrıca mobil cihazlarda internet hızının daha yavaş olması ve site kullanıcılarının internet kotalarının sınırlı olması nedeniyle daha az internet kaynağı tüketen, daha hızlı, okunaklı, sade, bir kaç dokunuş ile istenilen içeriğe rahatlıkla ulaşılabilen mobil uyumlu web siteleri olmazsa olmazlardandır.

Günümüzde sitelerin ziyaretçilerinin %70 i mobil cihazlardan gelmekte ve bu oran her geçen gün biraz daha artmaktadır. Sitelerin Google veya diğer arama motorlarındaki sıralamasını belirleyen ve 200'e yakın kriterden oluşan SEO kurallarının en önemlilerinden birisi de sitenin mobil uyumlu olmasıdır. Bu nedenle Google'da mobil cihazlardan yapılan aramalarda mobil uyumlu olan web sitelerine öncelik verilir.