MENÜ

Web Tasarım

Web Tasarım

Profesyonel Web Tasarımı yapan Altuncu Medya olarak; Müşterilerimizin kurumsal kimlikleri çerçevesinde ürün ve hizmetlerinin hedef kitlelerine daha hızlı ve verimli ulaşmasını sağlayan profesyonel web siteleri tasarlarız.

Web tasarım profesyonel bilgi, birikim ve tecrübe gerektiren zor bir sanattır. Altuncu Medya olarak tasarımı yapılacak web sitenizin ilgili olduğu faaliyet alanı ile ilgili analizler yapar, müşteri portföyünüzü belirler, kurumsal kimliğiniz doğrultusunda sade, şık, hızlı, web standartlarına uygun, Google dostu siteler tasarlar, SEO ilkelerinden asla taviz vermeyiz.

Web sitenizin sizi hedefinize ulaştırması için; sitenizin anahtar kelimleerinizde Google'da ilk sıralarda çıkması ve site ziyaretçilerinin sitenize giriş yaptıktan sonra da görsellik, amaca uygunluk, hız, mobil teknolojilere uyum, yenilik gibi özellikleri ile potansiyel müşterilerinizi ikna etmesi gerekir. Siteniz Google'da ilk sıralarda çıkmıyor yada sitenize gelen ziyaretçileriniz sitenizden umduğunu bulamıyorsa müşteriyi kaybetmişsiniz demektir.

Birçok web site kullanıcısı web sitelerin Google'daki sıralamasının tıklanma sayısı ile alakalı olduğunu düşünür ancak durum hiç te sanıldığı gibi değildir. Bir web sitenin Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında ilk sırada çıkması için 200'ün üzerinde kriteri başarı ile sağlaması gerekir. Bu kriterler arama motorları tarafından resmi olarak açıklanmasa da deneyimli web tasarımcılar tarafından tecrübeliri doğrultusunda belirlenir. Bu nedenle web tasarımda tecrübe oldukça önemlidir.

Altuncu Medya tarafından web tasarım işlemi; web tasarım öncesi, web tasarım süreci ve web tasarım sonrası olmak üzere üç önemli aşama halinde yürütülür. Her bir aşama kaliteli bir web site tasarımı için oldukça önemlidir.

Web Tasarım Öncesi Yapılanlar
Altuncu Medya olarak kurumunuzu, ürün ve hizmetlerinizi ya da kişisel uygulamalarınızı müşteri portföyünüze en iyi şekilde tanıtabilmek ve sizi daha fazla müşteriye ulaştırabilmek için tasarım öncesinde; kurumunuz, ürün ve hizmetleriniz, müşteri portföyünüz, sektörünüz ve rakipleriniz ile ilgili bir çok parametreyi analiz ederiz. Elde edilen veriler ışığında bir tasarım stratejisi geliştirerek dinamik, müşteri odaklı, yüksek performanslı, şık ve Google aramalarında ilk sırada çıkacağınız web siteleri tasarlarız. Altuncu Medya olarak müşterilerimizden; Firma kurumsal kimliği, tanıtımı yapılacak ürün ve hizmetleri, faaliyet gösterilen sektörleri ve müşteri portföyleri ile ilgili çeşitli bilgileri temin eder, müşterilerimizin isteklerini dinler, kuruma özgü, kurum imajı ile bağdaşan bütünsel, sade ancak şık, yüksek performanslı, Google sıralamalarında ilk sırada olacak tasarımlarımıza şekil veririz.

Web Tasarım Süreci
Tasarım öncesi hazırlık aşamaları sonrasında elde edilen kurumsal kimlik bilgileri, müşteri portföyü araştırmaları ve detaylı Google verileri ışığında web tasarım işine başlarız. Tasarım süreci boyunca tasarlanan her sayfanın, site temasının ve site içeriğinin elde edilen bu bilgiler ışığında Seo kuralları ve Altuncu Medya'ya özgü deneyimlerimizi kurum web sitesine yansıtmaya titizlikle özen gösteririz. Tasarımını tamamladığımız web sitelerini varsa eksiklerinin tespiti amacıyla müşteri onayına sunar, varsa müşterinin tespit ettiği eksiklikler tamamlanır ve son kez müşteri onayına sunularak web sitesi yayına verilir. Tasarım sürecinin en son aşaması web sitenin Google dizinine eklenmesidir. Bu aşamadan sonra tasarım süreci tamamlanmış olur.

Web Tasarım Sonrsaında Neler Yapıyoruz?
Altuncu Medya olarak tasarımını tamamladığımız web sitelerinin amacına ulaşıp ulaşmadığını tespit etmek, Google pozisyonunu ilk sıralara çıkartmak ve varsa eksiklerini gidermek amacıyla sürekli analizler yaparak geri dönütler alırız. En çok önem verdiğimiz hususlardan birisi de, web tasarım sonrası yürütülen çalışmalardır. Tasarımını tamamladığımız web sitelerinin günlük ziyaretçi sayısı, sitede geçirilen ortalama süre, nereden, kim nasıl ve hangi aramalarla siteye gelmiş kayıtlarını tutar ve müşteriyi aylık periyotlarla bilgilendiririz. Tasarımını tamamladığımız web sitelerinin Google, Bing, Yahoo, gibi arama motorlarında 1. sırada görünceye kadar bu analizleri tutar ve bunların ışığında gerekli müdahaleyi müşterilerimiz farkına bile varmadan yaparız. 1. sıraya getirdiğimiz web sitelerini bu sırayı korumaları için alınacak tedbirleri uygularız. Böylece kurum, ürün ve hizmetlerin kendi sektörlerinde pazarın neredeyse tamamını almalarını sağlarız. Değişen şartlar ve teknolojik gelişmeler karşısında bazen müşteriye danışmadan bazen de müşteri isteği ile web sitenin güncelleştirmelerini yapar sürekli web sitenin şık, dinamik, hızlı ve müşteri odaklı olarak kalmasını sağlarız.